Design magasin
Design magasin
Diamantring

The Rose Fountain

Diamantring Rose Fountain er en diamantring inspireret af formen på et roterende rosenspringvand. Designet anvender en roterende indfatningsteknik, der placerer stenene langs en buet linje, som stiger op som en vandsøjle, så ringen kan betragtes fra alle vinkler. Den buede arrangering øger stenenes lysrefleksion og får den centrale diamant til at se større ud end i en konventionel indfatning. Ringen er fremstillet af 18-karat hvidguld og besat med diamanter, og en rubin er placeret på den ene side af ringarmen. Ringen måler 30 gange 15 gange 35 millimeter.

Projekt navn : The Rose Fountain, Designernes navn : ONESWEAR, Kundens navn : ONESWEAR.

The Rose Fountain Diamantring

Dette fantastiske design er en vinder af sølvdesignpris i mode-, tøj- og beklædningsdesignkonkurrence. Du skal bestemt se de sølvprisvindende designere 'designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative mode-, beklædningsgenstande og beklædningsdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.