Design magasin
Design magasin
Villaindretning

Natural Aesthetics

Villaindretning Natural Aesthetics er indretningsdesignet af et villaudstillingshus beliggende i Shanwei, Kina. Det 396 kvadratmeter store rum trækker på de naturlige temaer bjerg, vand, sten og træ. Burlington grøn marmor er hovedmaterialet, kombineret med mørkt træ, sten, rustfrit stål, glas og broderet tapet. Lys og skygge bevæger sig hen over de rolige overflader, mens indretningens layout åbner udsigten mod de nærliggende bjerge og vandet. De minimalistiske og poetiske omgivelser er tænkt som et roligt sted til hvile. Interiøret blev færdiggjort inden for en kort byggeperiode.

Projekt navn : Natural Aesthetics, Designernes navn : Jsc Associates, Kundens navn : Jsc Design Associates.

Natural Aesthetics Villaindretning

Dette fantastiske design er en vinder af sølvdesignpris i mode-, tøj- og beklædningsdesignkonkurrence. Du skal bestemt se de sølvprisvindende designere 'designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative mode-, beklædningsgenstande og beklædningsdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.