Design magasin
Design magasin
Logodesign

Gensyn Intellectual Property

Logodesign Gensyn Intellectual Property er et logo skabt til en konsulentvirksomhed inden for intellektuel ejendomsret. Mærket er abstrakt udviklet ud fra bogstavet G, som er forbogstavet i virksomhedens navn. Formen er sammensat af et venstre og et højre abstrakt enkelt anførselstegn, der henviser til klar kommunikation og rådgivning mellem virksomheden og dens kunder. Den samlede form minder også om et skjold, hvilket symboliserer beskyttelsen af intellektuel ejendom. Konturen følger et traditionelt kinesisk segl. Blå anvendes for at antyde en stabil udvikling.

Projekt navn : Gensyn Intellectual Property, Designernes navn : Gu Jin, Kundens navn : .

Gensyn Intellectual Property Logodesign

Dette fantastiske design er en vinder af sølvdesignpris i mode-, tøj- og beklædningsdesignkonkurrence. Du skal bestemt se de sølvprisvindende designere 'designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative mode-, beklædningsgenstande og beklædningsdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.