Design magasin
Design magasin
Dessertbutik Interiør

Yu Sir

Dessertbutik Interiør Yu Sir er et interiør til en is- og dessertbutik beliggende i Miaoli City, Taiwan. Designet følger en enkel japansk stil, der passer til byens rolige tempo. Den åbne planløsning undgår ekstra skillevægge, så dagslys frit kan bevæge sig gennem rummet. Riflet glas opdeler områderne, samtidig med at der bevares en følelse af gennemsigtighed. Sydfyrretræ, planter og ugiftig maling skaber et varmt og friskt miljø. Et halvåbent tilberedningsområde giver kunderne mulighed for at se, hvordan maden bliver lavet. Det primære offentlige areal dækker 84 kvadratmeter.

Projekt navn : Yu Sir, Designernes navn : Chun Wei Tsao, Kundens navn : Initialday Interior Design.

Yu Sir Dessertbutik Interiør

Dette fantastiske design er vinderen af bronze-designprisen i arkitektur, bygning og struktur designkonkurrence. Du bør bestemt se den bronzepræmierede designers designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative arkitektur-, bygnings- og strukturdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.