Design magasin
Design magasin
Multimedia Videoer

The Magic Ship of the Orient

Multimedia Videoer Værket konstruerer en scenografi med orientalske kulturelle elementer, hvor kinesiske foldevifter, pipa og motorer kombineres til et enormt rumskib. Videoen anvender 3D-animation, AIGC og 3D-teknologi uden briller, som giver publikum mulighed for at opleve tidsrejser med landskaber, føniks, kinesiske haver, Shikumen og Shanghai som motiver. I baggrunden af modeshowet har designeren anvendt AI-genererede gigantiske animationer, der interagerer med mere end 60 modeller og afspejler tøjets designelementer. Værket integrerer virtuelle og virkelige elementer for at supplere modeshowet.

Projekt navn : The Magic Ship of the Orient, Designernes navn : Wu Liang, Kundens navn : College of Fashion and Design,Donghua University.

The Magic Ship of the Orient Multimedia Videoer

Dette gode design er vinderen af designprisen i konkurrence om emballagedesign. Du bør bestemt se den prisvindende designers designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative emballagedesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.