Design magasin
Design magasin
Emballage

Joy To Go

Emballage Joy To Go fastfood leveringsemballagen integrerer den søde lille karakter-IP ved navn Joy med mad og skaber et sammenhængende design gennem hele emballagesystemet. Disse legende elementer er ikke kun designet til sjov, men antyder også emballagens åbningsmekanisme. For eksempel vises en karakter med en hamburger på hovedet på hamburgerens emballage. Flere hamburgeringredienser kan gradvist ses, først når brugerne åbner låget. Desuden kan emballagen genbruges, da mønstrene kan rives af for at skabe bogmærker, hvilket er med til at fremme miljøbevidsthed.

Projekt navn : Joy To Go, Designernes navn : Qingyu Du, Kundens navn : Joy Studio.

Joy To Go Emballage

Dette gode design er vinderen af designprisen i konkurrence om emballagedesign. Du bør bestemt se den prisvindende designers designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative emballagedesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.