Design magasin
Design magasin
Samlerflaske

Gabriel Meffre GM

Samlerflaske Vores design fokuserede på roséens sommerside. Rosé-vin nyder man bedst om sommeren. Den franske rosévinside og dets sommerfyrværkeri er her grafisk repræsenteret af en enkel og indflydelsesrig ikonografi. Farverne lyserøde og grå udgør en elegant og elegant side på flasken og produktet. Desuden tilføjer formen på etiketten lodret måde dette franske touch til vinen. Vi arbejdede også med initialer GM grafisk. Initialerne GM repræsenterer Gabriel Meffre og arbejdes med varm forgyldning samt en prægning af bogstaverne og splinterne i fyrværkeriet.

Projekt navn : Gabriel Meffre GM, Designernes navn : Delphine Goyon & Catherine Alamy, Kundens navn : Gabriel Meffre.

Gabriel Meffre GM Samlerflaske

Dette fantastiske design er vinderen af bronze-designprisen i arkitektur, bygning og struktur designkonkurrence. Du bør bestemt se den bronzepræmierede designers designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative arkitektur-, bygnings- og strukturdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.