Design magasin
Design magasin
Smykker

Mondrian

Smykker Her præsenteres en smykkekollektion dedikeret til Mondrian og hans mest berømte værker. Kollektionen er sammensat af brocher, vedhæng og halskæder. Den er lavet af laserskåret akrylplader, gummi- og sølvfarvet kæde. Inspireret af kunst er disse smykker i sig selv bærbar kunst. Dette er et statement smykke beregnet til dristige både kvinder og mænd. Mondrian-kollektionen er blot en del af en større "hommage" samling dedikeret til og inspireret af berømte malere og deres værker: Bol, Calder, Klee, Van Gogh, Matisse, Miro, Renoir, der overfører deres malerier til smykker.

Projekt navn : Mondrian, Designernes navn : Diana Sokolic, Kundens navn : Diana'S.

Mondrian Smykker

Dette gode design er vinderen af designprisen i konkurrence om emballagedesign. Du bør bestemt se den prisvindende designers designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative emballagedesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.